İNTRA HOOF FİT GEL 330ml
İNTRA HOOF FİT GEL 330ml

İNTRA HOOF FİT GEL 330ml

Prospektüs İçin Tıklayınız

Intra Hoof-fit Jel, tüylü siğil veya mortellaro hastalığı olarak da bilinen dijital dermatit için işe yaradığı kanıtlanmış, antibiyotik içermeyen tek üründür. Et veya süt için geri çekilme süresi olmayan OF&G tarafından organik olarak onaylanmış ve reçetesiz satın alınabilen tescilli bir veteriner ilacıdır.

Hangi hayvanlarda kullanılabilir?

Intra Hoof-fit Gel, inek, koyun, at, keçi ve diğer tırnaklı hayvanların tedavisi için oldukça etkili ve yapışkan bir pençe jelidir. 

Neyi tedavi edebilir?

Yeşil, antibiyotik içermeyen tırnak jeli, orijinal olarak dijital dermatit tedavisi ve tedavisi olarak yapılmış olmasına rağmen, aynı zamanda ayak çürüklüğü, koyunlarda CODD (bulaşıcı küçükbaş dijital dermatiti), beyaz çizgi hastalığı ve diğer pençe ve toynak sorunlarına karşı da çok etkilidir At müşterileri, çamur nezlesi ve pamukçuk için faydalı olduğunu bildirmiştir.

Ne içerir ve nasıl çalışır?

Hoof-fit Jel, organik şelatlı formda bakır ve çinko (her ikisi de antibakteriyel özelliklere sahiptir) içerir. Bu kaplanmış form, sülfatlar ve oksitler gibi geleneksel bakır ve çinko formlarından daha kararlı ve daha iyi çözünür. Bu, aktif maddelerin tüm enfeksiyonla mücadele ederek cildin derinliklerine iltihabın merkezine daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Jel ayrıca ürünün antibakteriyel etkisini güçlendiren izopropanol içerir.

Jeldeki şelatlı çinko ve diğer cilt bakım ürünleri yara iyileşmesini destekler: yara hızla kapanır. Antibiyotik spreyin böyle bir yara iyileştirici etkisi yoktur. Hoof-fit Jel, tırnağı ve tırnağın etrafındaki dokuyu iyileştirerek yeni bakteriyel enfeksiyon riskini azaltır. Son olarak jel, pençe veya toynak üzerindeki enfeksiyonla teması uzatan güçlü bir yapışkan içerir. Jel, tedaviden sonra hayvanlar gübreden geçerken de aktif olmaya devam edecektir.

Avantajlar şunları içerir:

 • Antibiyotiksiz tedavi
 • Süper konsantre yapışkan tırnak jeli
 • Tedaviden sonra hayvan çamur ve gübreden geçtiğinde jel aktif olmaya devam eder.
 • İyileşmeyi teşvik eder - günler içinde sonuçlar
 • Antibiyotik CTC spreyinden (klortetrasiklin hidroklorür) 1,57 kat daha etkili olduğu kanıtlanmıştır
 • Et veya süt için geri çekilme süresi gerekmez
 • 50 toyna kadar tedavi edebilen 330 ml'lik bir kapta gelir
 • Uygulama için fırça dahildir
 • Reçetesiz satılan bir veteriner ilacı ürünü
 • Birleşik Krallık VM kayıt numarası 41870/4000
 • Doğal bir tedavi (formülin içermez)
 • Yatıştırıcı Aloe Vera içerir

SIĞIR/KOYUN TEDAVİSİ PROSEDÜRÜ

 1. Tırnağı iyice temizleyin, mevcut gübrenin pençeden ve interdigital boşluktan temizlendiğinden emin olun. Sonra pençeyi kurutun
 2. Jel ile birlikte verilen fırçayı kullanarak Intra Hoof-fit Jel'i pençeye ve interdigital boşluğa uygulayın.
 3. Intra Hoof-fit Jel, benzersiz süper konsantre yapışkan özellikleri sayesinde 4-5 gün etkilidir. Gerekirse bu süre sonunda tedaviyi tekrarlayın.
 4. Çok ciddi problemlerde pençelerin bantlanmasını tavsiye ederiz. En fazla 4 gün sonra bandı çıkarın ve Intra Hoof-fit Gel'i tekrar uygulayın (bu sefer bantlamadan).